ЗАПРОШУЮТЬ ДО ГРОМАДИ, ЯКА ХОЧЕ СТАТИ НАЙКРАЩОЮ

Дата: 31.03.2017 10:48

За присутності 23 депутатів (із 25) відбулось перше пленарне засідання третьої сесії Матеївецької сільської ради об’єднаної територіальної громади. Голова громади Петро Книшук вручив посвідчення колегам-депутатам, побажав активної роботи. На порядок денний винесли 21 питання, більшість із яких – земельні.

По перших трьох доповідав Петро Книшук: про вступ до Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України»; про ініціативу добровільного приєднання територіальних громад; про творчий конкурс для створення офіційної символіки громади. Щодо приєднання до вже створеної ОТГ нових громад Петро Васильович наголосив: кожен прогресивний голова має об’єднувати людей. Оскільки процедуру спрощено, вирішили запропонувати добровільне приєднання до Матеївецької ОТГ громадам сіл Воскресинці, Королівка, Корнич, Грушів, Загайпіль, Назірна, Кобилець, Ценява, Підгайчики, Спас (Коломийщина); Борщів, Хлібичин, Турка Борщівська (Снятинщина); Трач, Ганнівка, Гуцулівка, Корости, Кривоброди (Косівщина). Депутати підтримали рішення по цих питаннях одноголосно.
По фінансових питаннях – про запровадження туристичного збору, утворення робочої групи з питань легалізації зарплатні і зайнятості населення, комплексну цільову програму розвитку водного господарства на 2017-2021 роки – доповідала головний бухгалтер Надія Зубенко. Кожне знайшло підтримку в депутатів.
Наступні 15 питань стосувались землі: припинення права користування земельною ділянкою, дозвіл на розробку проекту землеустрою, затвердження технічної документації із землеустрою та ін. За кожним із цих питань – доля мешканця громади, його житла, господарських будівель, бізнесу. Тому доповідач, заступник сільського голови Василь Маруняк, детально пояснював усі тонкощі справи. Втім, інтереси усіх було враховано, сільський парламент своїми голосами затвердив рішення по винесених питаннях.
Найцікавіше звучало в «Різному». Депутати порушили питання вантажівок, які везуть щебінь через Корницький міст, доруйновуючи його, додаткових рейсів, коригування дорожньої розмітки та ін. Голова громади повідомив, що вивчатиме кожну проблему, намагатиметься вирішити її з максимальною користю для громади. Щодо дороги в Дебеславцях, де вже зроблено перший шар, Петро Книшук вважає її справою власної честі й вона обов’язково буде належним чином завершена. Депутати обговорили також питання щодо запропонованої співпраці з районним методичним центром, з терцентром у Ковалівці, де перебувають троє мешканців громади. Щодо інфраструктурної субвенції, яка надійде в громаду, є думка використати ці кошти на спорудження чотирьох спортивних залів: біля шкіл у Дебеславцях, Пилипах, Замулинцях, Матеївцях – звісно, за умови підтримки депутатського корпусу. Особлива увага зверталась головою громади на благоустрій сіл. На завершення Петро Васильович наголосив: попереду багато спільних добрих справ, адже їхня громада має бути найкращою в Україні.