У Дебеславцях відбулося Свято прапора (відео)

Дата: 13.04.2018 20:32

Свято прапора. У Дебеславцях відбулося масштабне мистецьке патріотичне дійство.

Тут 51 рік тому справжні герої, не боячись гонінь та репресій комуністичного режиму, встановили синьо-жовтий стяг.

Вже більше десятка років місцеві мешканці щороку у великодні дні вшановують пам'ять односельців.

За доброю традицією на третій день Великодня, після служби Божої громада Дебеславців  зібралася на Замковій горі. Саме тут далекого 1967-го року вперше замайорів синьо-жовтий стяг. У той час тоталітарного московського режиму підняття жовто-блактитного знамена вважалося злочином. Каральними комуністичними органами було обрано невинну жертву – Степана Ткача, якого засудили, а згодом закатували у Мордовських совітських таборах. Тому щороку у Великодній вівторок у Дебеславцях відзначають День прапора. Таке рішення було прийнято сільською радою у 2007 році, тоді ж освятили Пам*ятний хрест жертвам тоталітарного режиму і символічну стрілецьку могилу борцям за волю України.

З вітальними словами до присутніх звернувся заступник сільського голови Матеївецької ОТГ Любомир Веселовський,староста Михайло Чобанюк. Місцевий краєзнавець Володимир Покидко зробив цікавий екскурс у минувшину, славну й патріотичну, згадав відважних борців-націоналістів минулого століття. Після панахиди та спільної молитви присутні хвилиною мовчання ушанували героїв рідної землі – відважних односельців, які йшли на смерть за право українського народу мати свою державу. Дебеславці по праву мають ким гордитися. Мешканці села воювали за волю України у складі Українських січових стрільців, Галицької армії, Української повстанської армії. Зараз ведуть боротьбу з російським окупантом на сході України. Під час заходу згадали усіх: безстрашних вірних синів Вітчизни усіх часів. Віршовані рядки та музичні композиції у виконанні учнів місцевої школи та аматорів художньої самодіяльності додали святу пам*яті та звитяги особливого колориту.