ФЕСТИВАЛЬ ХОРЕОГРАФІЇ

Дата: 05.06.2018 20:02

Літо – це пора року, яка вражає своїм буянням трав та ароматних квітів, яскравим сонечком та теплими дощами. І саме в цю прекрасну пору 3 червня 2018 року в БК с. Матеївці відбувся благодійний фестиваль хореографії «Джерело талантів», присвячений Міжнародному дню захисту дітей.

На фестиваль прибули почесні гості:

Орися Книшук – депутат Івано-Франківської обласної ради;

Наталія Тарновецька – директор Коломийської ЦБС;

Любомир Веселовський – заступник сільського голови Матеївецької сільської ради об’єднаної територіальної громади;

Галина Тарновецька – методист з питань культури Матеївецької ОТГ.

Учасниками фестивалю стали танцювальні колективи:

• «Тандем», «Титани», «Турбо» з м. Чернівці – керівник Тетяна Цвєтаєва;
  • «UNIDANCE» з м. Чернівці – керівник Ірина Варварич;
  • «Мрія» з м. Герца Чернівецької області - керівник Любов Вієру;
  • «Трудяжки» з м. Глибока Чернівецької області - керівник Галина Мартинюк;
  • «Посмішка» з м. Кіцмань Чернівецької області – керівник  Ольга Тимофійчук;
  • «Шанс» з м. Коломиї - керівники Петро Джумачук та Степан Тихоліз;
  • «Веселка» з с. Слобода Печеніжинської ОТГ - керівник Ганна Лазарук;
  • «Джерельце» з с. Грабич Коломийського району - керівник Ірина Стебельська;
  • «Зернятко» з с. Мала Кам’янка П’ядицької ОТГ - керівник Світлана  Боледзюк;
  • «Зорі Прикарпаття» з с. Ковалівка Коломийського району - керівник Аліна Романюк;
  • «Сузір’я», «Барви Карпат» з смт. Печеніжин Печеніжинської ОТГ - керівник Ірина Семенишин;
  • «Сіріус» з смт. Заболотів Заболотівської ОТГ Снятинського району - керівник Роман  Ліщук;
  • «Орхідея» з с. Замулинці Матеївецької ОТГ - керівник Віталія Гуменюк;
  • «Сузір’я» з с. Матеївці Матеївецької ОТГ – керівник Вікторія Головань
  • Яна Обрізків з с. Корнич Коломийського району – керівник Валентина Вудеркевич.

Учасники привезли на конкурс хореографічні композиції у різних танцювальних напрямках та різних вікових категоріях.

Колективи у своїх виступах демонстрували знання та вміння у різних напрямках дитячої сучасної народної хореографії, збереження національних традицій та народних витоків мистецтва, кращі зразки сучасних напрямків. Діти демонстрували яскраві й емоційні виступи, мали змогу спілкуватися, познайомитися, здружитися та навчатися на прикладі один одного.

Оцінювало роботу колективів журі у складі:

Володимира Петрика (голова журі) – заслуженого артиста України, балетмейстра національного ансамблю пісні і танцю «Гуцулія»;

Вікторії Копійко – помічниці балетмейстера та солістки ансамблю танцю «Покуття» м. Коломиї;

Лариси Костюк – керівника зразкового аматорського танцювального колективу «Пролісок» П’ядицького будинку культури;

Федора Волошенюка – директора Матеївецької дитячої школи мистецтв.

Свято благословив настоятель Української Автокефальної Православної церкви Покрови Пресвятої Богородиці отець Андрій.

У програмі свята виступили  гості з творчої майстерні Муза IF з Івано-Франківська.

Коли журі підводило підсумки фестивалю для глядачів виступав духовий оркестр «Водограй» Матеївецької ОТГ (художній керівник та диригент Микола Василевич), вокальний ансамбль вчителів «Гармонія» з с. Замулинці (художній керівник Людмила Дмитерко), жіночий вокальний ансамбль «Струни серця» з с. Матеївці (художній керівник Людмила Дмитерко) та вокалісти Діана Угорська, Євгенія Трачук, Тетяна Пігуляк з дитячої школи мистецтв Матеївецької ОТГ  (клас викладача Іванни Слободян).

В рамках фестивалю було проведено святковий ярмарок та атракціони, шоу програма для дітей.

Учасники фестивалю були нагороджені дипломами, кубками, спеціальними призами.

Гран-прі фестивалю отримав танцювальний колектив з м. Чернівці три вікові групи «Тандем», «Титани», «Турбо» (керівник Тетяна Цвєтаєва).

Грамоти та премії від голови Матеївецької сільської ради ОТГ вручила депутат Івано-Франківської обласної ради Орися Книшук переможцям конкурсу -  колективам «Тандем», «Титани», «Турбо» з м. Чернівці (керівник Тетяна Цвєтаєва) та їхній солістці Даші Дорожкіні, а також Яні Обрізків з с. Корнич.

Під час проведення фестивалю були зібрані благодійні внески в сумі 20000 грн. (двадцять тисяч грн.).  Зібрані кошти пішли на допомогу дітям з обмеженими можливостями.

Організатором фестивалю хореографії «Джерело талантів» за підтримки сільського голови Матеївецької ОТГ Петра Книшука була художній керівник будинку культури с. Матеївці -  Віталія Гуменюк.

Потрібно частіше організовувати такі дивовижні фестивалі, адже вони зближують людей,  дозволяють глибше пізнати нашу українську культуру.  Цей фест став нагодою познайомитись з центром нашої об’єднаної громади -  селом Матеївцями, знайти нових друзів та знати, що тебе завжди привітно тут зустрінуть.