A A A K K K
для людей із порушенням зору
Офіційний сайт. Матеївецька сільська рада
e-mail: mateivoth@ukr.net	   тел. (03433) 9-21-97          графік роботи: пн-пт 8:00-17:15

Учителів словесників

Матеївецька об`єднана територіальна громада

Дебеславцівська ЗОШ I- II степенів

Методичне об`єднання вчителів-словесників

 

 

 

«Серце Гуцульщини – Верховина.

 Там легенди переплітаються з реальністю…»

Фото без опису‒ 2018 ‒

   24 квітня 2018 року відбувся виїзний семінар методоб`єдання вчителів української мови та літератури,зарубіжної літератури,християнської етики та шкільних бібліотекарів Матеївецької ОТГ.

     Програмою семінару стали відвідини музею гуцульського побуту,етнографії,заснованого Романом Кумликом у Верховині,музею Михайла Грушевського та літературно-меморіального музею Івана Франка в с. Криворівня.

     В широко відкриті двері оселі неперевершеного гуцульського митця- віртуоза Романа Кумлика вливається багатолюдний потік. Виявляється, до такого напливу відвідувачів тут уже звикли. Разом з нашими учасниками семінару відвідати цей самобутній центр етнографії, гуцульського побуту та народних інструментів приїхали туристи, які відпочивають у Ворохті. Веде екскурсію дочка славного на всю Гуцульщину та за кордоном, нині покійного, маестро. Це вона не дала вмерти музею, що є візитівкою Гуцульщини. Півторагодинна екскурсія в музеї та розповідь дочки про батька, експонати, гра на музичних інструментах вражають до глибини душі. Під кінець відвідувачі змогли побачити на великому екрані та почути гуцульські музичні твори у виконанні капели «Черемош», незмінним керівником якої був Роман Кумлик, Заслужений діяч мистецтв України.

     Для всіх учасників семінару то була не лише неперевершена екскурсія, то було духовне очищення доччиною і татовою любов'ю, невидимим, але таким міцним зв'язком мистецьких душ. Сюди варто йти відкривати не лише етнографічно-музичний світ Гуцульщини, а й іти назустріч сокровенному, такому, що не передаси словами, бо це можна відчути тільки серцем. 

     Наступна зупинка в Криворівні –мальовничому старовинному гірському селі над Чорним Черемошем. Ще з XIX століття це село стало місцем праці та відпочинку багатьох відомих діячів української культури,літератури.

     Тут побували вчені М. Драгоманов , В. Навроцький,письменники     І. Франко, М. Коцюбинський, Г. Хоткевич, Леся Українка, О.Кобилянська, Олександр Олесь, О. Маковей, В. Стефаник, Марко Черемшина, етнографи С. Вінценз, В. Гнатюк, В. Шухевич, історики
М. Грушевський, І. Крип`якевич, В. Антонович.

     Меморіальний музей Грушевського, наново збудована дерев`яна гуцульська хатина, замість тієї, в якій зупинявся великий історик під час відпочинку в горах, починаючи з літа 1914 року, що була спалена під час Першої світової війни.

     Вчителі ознайомилися із матеріалами музею,що розповідають про перебування родини Грушевських у Криворівні, їхню громадську діяльність, зокрема організацію хати-читальні для селян. Справжнім відкриттям для словесників стало те,що великий вчений-історик в Криворівні написав кілька оповідань, які пізніше були опубліковані за кордоном.

     І завершальним акордом виїзного семінару стала екскурсія в музей
І. Франка,що розміщений в старовинній гуцульській хаті Василя Якіб`юка, сільського народного лікаря, різьбяра, музиканта, фотографа.      Починаючи з 1906 по 1914 рік, тут щоліта гостював Іван Франко. В музеї оформлена кімната, в якій жив Іван Якович, збереглося ліжко, на якому відпочивав письменник, сак, яким Франко ловив рибу, стіл, за яким Каменяр написав повість «Великий шум», поему «Терен у нозі», автобіографічне оповідання «У кузні», вірші «В альбом Ользі Маркович», «У безсонну ніченьку». Також письменник здійснив тут кілька перекладів, записував фольклор. Вразили учасників семінару повідомлення про сім`ю Франка, зокрема про героїчну і трагічну долю сина Петра, патріота, борця за незалежність України, пілота УГА.

     Багато вчителів відвідали музей не вперше. Але відрадно, що тут кожного разу можна побачити  щось нове. Під час святкування 150-річчя з дня народження Івана Франка відкрито новий виставковий зал музею, де експонуються роботи сучасних місцевих діячів мистецтва та народної творчості.

     Завдячуючи виїзному семінару, члени методоб'єднання словесників поверталися додому, сповнені яскравих вражень, зачаровані колоритом гуцульського краю, захоплені вражаючими звершеннями славних діячів культури та літератури рідної землі.

Фото без описуФото без опису

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь