Співпраця

Дата: 03.07.2018 08:50

Матеївецька об'єднана територіальна громада продовжує тісну співпрацю з Програмою "DOBRE". Даний проект Агенства США з міжнародного розвитку допомагає громадам Прикарпаття і не тільки,  зростати та процвітати шляхом посиленого місцевого самоврядування, створення кращих умов для розвитку.

Зокрема, фахівцями програми «DOBRE» систематично проводяться навчальні тренінги де представники місцевої влади ознайомлюються як краще управляти ресурсами, підвищити якість комунальних послуг, стимулювати місцеву економіку тощо. Наразі експерти допомагають впровадити у громадах антикорупційні механізми. Нещодавно дводенні навчання проводились і для для Матеївецької ОТГ. Старост, депутатів, керівників структурних підрозділів, працівників бюджетних установ навчали базовим антикорупційним механізмам: прозорості бюджетного процесу та участі у його формуванні громади, державним закупівлям, впровадженню наглядових рад при комунальних підприємствах, конкурсного відбору посадовців, запровадженню антикорупційних рад та антикорупційних програм. Учасники семінару мали можливість поєднювати корисне з приємним, адже семінар відбувався у Косові на базі відпочинкового комплексу «Байка». Тож після восьмигодинних теоретичних та практичних занять була можливість у комфортній обстановці помилуватися чудовими гірськими краєвидами. Навчальний тренінг проводили фахівці з Івано-Франківська – експерт Центру Політичних Студій Михайло Джогола, керівник проекту  «Голос громади»  Віталій Світлик та з Рівненщини – експерт громадського партнерства «За прозорі місцеві бюджети» Микола Орлов. За словами учасника тренінгу, старости сіл Дебеславці, Залуччя, Ганів, Липники Матеївецької ОТГ Михайла Чобанюка, комплекс заходів, запропонований спікерами під час навчання дозволить підвищити рівень освіченості громад в антикорупційних механізмах та зробити базові кроки до запобігання корупції у місцевому самоврядуванні.