Заходи до 100-річчя створення ЗУНР

Дата: 07.11.2018 12:04

Споконвіків українці демонстрували свій високий чин, дух, міцність і волю до боротьби, прагнення до свободи, до створення своєї незалежної держави.

1 листопада 1918 року ? українці Галичини заявили про своє право жити у власній державі і бути господарями на своїй, Богом даній землі, тоді була створена Західноукраїнська Народна Республіка. Ми є нащадками тих подій і тих Героїв. Ми згадуємо їх з вдячністю та молитвою.
      Хай пам’ять про них дає нам віру й наснагу для боротьби за утвердження такої держави, заради якої відбувся Листопадовий Чин!

Ми вшановуємо наших героїв. Завдяки їм, їхньому подвигу ми маємо українську історію, говоримо рідною мовою, маємо українську культуру. Тому ми зобов’язані віддавати їм належну шану. Від кожного з нас вони очікують сьогодні чину й боротьби.

Листопадовий Чин ? це приклад того, що жодні небезпеки не зупинять українську націю на шляху до повного соціального й національного визволення. Нехай посвята і самовідданість предків буде для нас взірцем боротьби та єдности!

З нагоди 100-річчя створення Західно-Української Народної Республіки заклади культури Матеївецької ОТГ провели історичні години, бесіди, мандрівки сторінками книг «Вогонь державності в серцях».

Тематичний вечір «ЗУНР – провісниця держави Україна» -  Клуб с. Кропивище

Літературна година «Листопадовий зрив»

Бібліотека с. Тростянка

Квест-гра «Стежками становлення Української держави»  - бібліотека