Великодні дзвони грають
Христос Воскрес! Радіє світ приходові весни, пробудженню життя, з дзвіниць церковних передзвонюються голосні та мелодійні дзвони. Із барвистими, ошатними кошиками до церкви прямує гурт людей, щоб поклонитися Христові.
Великдень – цілковита перемога весни над зимою, життя над смертю. Це одне з найбільших після Різдва Христового свят у християнській релігії, яке називають Паскою.
Пополудні, після великодньої трапези, розпочиналися молодіжні забави. Молодь збиралася біля церкви і водила гаївки.
Великодні гаївки – обрядові весняні пісні у супроводі дівочих хороводів. Вони є невід’ємною частиною християнської культури, хоча виникли ще в далекі язичницькі часи.
День воскресіння природи у наших пращурів був святом зустрічі Гайбога і богині Гаї. В цей день у священних гаях понад річками, де стояли зображення кумирів, яким поклонялися наші предки, молодь співала гаївки. Поруч із зображеннями кумирів ставили квіти, рушники та писанки. Традиції Великодніх забав та тексти гаївок передавалися із покоління в покоління. В дохристиянських гаївках відтворювався процес посіву, саджання в землю всякого зела, його росту та збирання врожаю. У християнських традиціях гаївки відображають радість весни та Воскресіння Христового.
Саме так святкували Христове Воскресіння і у селах нашої громади.
А вже весна веселенька,
бо пташка співає,
а у лісі деревина всьи сі розвиває…
А ми діти-весняночки,
ходім вести аїв очки,
грай, жуче, грай! – такий захід відбувся у с. Тростянка, спільно з вчителями початкової школи.
А 30 квітня діти побували на фестивалі гаївок «Вербовая дощечка», який відбувався на території церкви Різдва Пресвятої Богородиці, яка занесена до списку Світової спадщини ЮНЕСКО у с. Нижній Вербіж.
Великодні гаївки біля церкви Пресвятої Трійці у с. Пилипи
Великодні ігри біля церкви Великомученика Димитрія Солунського у с. Кропивище