Свято села у Замулинцях

Дата: 03.06.2019 15:44

Святкуємо сьогодні день села

415 літ – поважна дата

Святкують всі: дорослі і малі

Святкує кожна хата.

З чого починається село? З дороги, над якою схилилися верби в зажурі? З домівок, що усміхаються віконцями, з працьовитих і гарних людей? Чи може воно починається з веселого і щасливого дитячого сміху?

Село живе… Не одну сотню літ молитвою зустрічає світанок і проводжає день. В золотавих туманах прокидається воно щоранку, як і багато літ тому.

Вперше в писемних документах Замулинці згадуються 1604 року. Про це свідчать археологічні розкопки 20-30-их років ХХ століття.

Замулинці… звідки така назва? Що свідчать перекази?

Село названо так тому, що річка Прут часто розливалась, великі повені замулювали більшу частину села. Тож від слова «замулювати» село дістало назву Замулинці.

На сьогодні наше село вабить до себе дивовижною пишнотою садків, зеленню верб. Незважаючи ні на що: лихоліття, життєві складності, воно живе, розбудовується, оновлюється. Головним життєдайним джерелом є люди, які творять історію, невтомно працюють, прославляють наш край.

З нагоди 415-ої річниці з дня першої писемної згадки про село відбулося свято села «Село моє, для мене ти – єдине»