ХІІ літературно-мистецький фестиваль імені Квітки Цісик відбувся у Коршівській ОТГ

Дата: 12.09.2019 11:43

Вона із роду Дів - провидиць віщих,
Мов ружа, і небесна, і земна.
Ім'я цієї квітки - Квітка Цісик.
Та жаль, назавжди зірвана вона.

8 вересня цього року на Циганському горбі у Лісках, Коршівської ОТГ проходив ХІІ літературно-мистецький фестиваль імені Квітки Цісик.
   У цьому селі мешкали дідусь і бабуся легендарної співачки та восьмеро їхніх дітей, зокрема і її батько - відомий віртуоз-скрипаль Володимир Цісик.

Творчість Квітки не перестає дивувати. У ній все – ліричність та емоційність, глибина і проникливість, життєва мудрість, якась первісна гармонія і спокій. Тут не має пафосу і позірної риторичності. Її голос звучить плавно без напруги і надмірності, але в ньому повно життєвої сили і крику душі. А коли слухаєш її пісні, то завжди відпочиваєш і наповнюєшся почуттям любові й… туги, немов наслідуючи символічні слова пісні «Два кольори» де любов і журба завжди   поряд. Навіть весела пісня звучить у неї тужливо-сумно. У цих піснях – вся Квітка Цісик, емоційна, сильна, вольова. Ця сила духу передається всім, і її голос не можливо не слухати. Якась космічна скорбота і туга, яка так властива українському народу, розлита у її піснях.

Народний аматорський духовий оркестр «Водограй» Будинку культури с. Матеївці (художній керівник та диригент Тарас Танасійчук) взяв участь у відкритті літературно-мистецького фестивалю.