Воля дорожча за життя

Дата: 15.10.2019 10:40

З метою вшанування мужності та героїзму оборонців незалежності й територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві щорічно з 2014 року в Україні відзначається День захисника України, свято мужності та героїзму.  Ця дата символізує нерозривний зв’язок усіх поколінь захисників України: воїнів нашої Русі, козаків, учасників збройних формувань УНР, українців, які обороняли і звільняли Батьківщину від нацистів, воїнів української повстанської армії та сьогоднішніх захисників нашої держави.

14 жовтня православні християни відзначають Покрову Пресвятої Богородиці. Як відомо, церква Покрови Пресвятої Богородиці була головною на Запорізькій Січі, а 14 жовтня – одним з найважливіших днів для козаків – тоді вони проводили свої ради, на яких вибирали нового гетьмана або кошового отамана.

Також вважається, що на Покрову у 1942 році було створено Українську повстанську армію. З нагоди цих визначних дат заклади культури спільно з релігійними громадами провели патріотичні свята біля могил борцям за волю України.

Фото без опису Фото без опису

Хоровий колектив клубу с. Дебеславці (керівник Ольга Яремчук) у с. Залуччя біля могили борцям за волю України

Фото без опису Фото без опису

«Цінуємо… Пам’ятаємо… Бережемо…» - патріотична година біля могили борцям за волю України у с. Кропивище

«Козацькі забави» - бібліотека с. Пилипи

Фото без опису Фото без опису

Панахида в урочищі Дуби на місці криївки воїнів УПА  - УГКЦ  Пресвятої Тройці с. Пилипи

Фото без опису Фото без опису

Екскурс в історію «УПА: тернистими шляхами до омріяної України» - у бібліотеці с. Замулинці

А  с. Матеївці святкувало своє храмове свято

УАПЦ  Покрови Пресвятої Богородиці с. Матеївці

Крім того, біля УГКЦ Собору Пресвятої Богородиці у с. Матеївці освятили монумент Героям Небесної Сотні за участю священника о. Михайла Арсенича, сільського голови Матеївецької ОТГ Петра Книшука, учасників молодіжної організації Івано-Франківщини «Правий сектор», громадськості.