«Зарваниця» згуртовує навколо себе

Дата: 01.10.2019 13:05

З кожним роком роль Зарваниці у духовному і суспільному житті нашого народу зростає і впевнено здобуває все ширше світове визнання. Марійський духовний центр «Зарваниця» згуртовує навколо себе вірних в єдину націю, утверджує в серцях українську державність, підносить її авторитет.

Осіннього дня, 30.09.2019 року, вчителі методоб’єднання суспільствознавчих дисциплін відвідали місце Божої благодаті на Західному Поділлі – Зарваницю.

Семінар-практикум включав такі питання:

1.Ознайомлення з історія одного з двадцятьох найвідоміших у світі Марійських духовних центрів. ( Квартюк Л.С.);

2.Особливості архітектурної забудови духовного центру.( Уграк Л.М.);

3. Християнські цінності української родини.(Попадюк Л.І.).

Нажаль зустрітися із капеланом , вихідцем із с.Замулинці, отцем Іваном Гунею не вдалося. Священик здійснив волонтерську поїздку на схід України для підтримки наших солдатів. З розповідей дізналися, що о.Іван Гуня, капелан Української греко-католицької церкви,  їздить у зону бойових дій з 2014 року. Зі своїми підопічними вони на передовій. У рідну парафію на Тернопільщину,  повертаються лише на кілька днів. Адже там, на Сході, вони зараз потрібні більше.

Отець Іван служив в Афганістані в 459-й роті спеціального призначення в м. Кабул, 1987-89 роки.

Для підтримки учасників АТО, очолив громадську організацію «Рада мирних ініціатив», яка об’єднує ветеранів Афганістану з України, Росії, Білорусії і Казахстану для спільного діалогу щодо утвердження миру на Донбасі.

Ми сподіваємося, що ікона всемилостивої і щедрої матері Божої Зарваницької своїм покровом оберігатиме скривджених і нужденних. Вона могутня Заступниця українського народу, який з великою шаною і повагою ставиться до Неї.

Під час екскурсії побували в архітектурному комплексі «Український Єрусалим».

Даний семінар-практикум мобілізував вчителів суспільствознавчих дисциплін пропагувати християнські цінності української родини. Провести у школах години спілкування на духовно-моральну тематику. Організувати зустрічі у школах із капеланами, учасниками АТО.