РОЗКОЛЯДА У МАТЕЇВЦЯХ

Дата: 31.01.2020 08:34

Якщо свята зустрічають, то їх належно треба й провести, аби вони повернулись до нас наступного року. Зимовий період поволеньки відходить, а на його місце урочисто заступає весняне сонце.
Зимові свята проводжають розколядою – гучно, весело, багато.
Розколяда важлива тим, що її святкують громадою, в колі друзів і родини. Саме таке свято відбулося 26 січня у Будинку культури с. Матеївців.

Розпочалося свято біблійною різдвяною виставою молоді ім. святого апостола Пилипа с. Пилипи під керівництвом отця Юрія та благословенням священників: настоятеля УАПЦ Покрови Пресвятої Богородиці с. Матеївці та УАПЦ Великомученика Димитрія с. Ганнів – о. Андрія, настоятеля УГКЦ Собору Пресвятої Богородиці с. Матеївці – о. Михайла, настоятеля УГКЦ Різдва Пресвятої Богородиці с. Перерив – о. Романа, настоятеля УГКЦ святого Миколая с. Дебеславці – о. Романа, настоятеля УАПЦ Собору Пресвятої Богородиці с. Залуччя – о. Романа, настоятеля УПЦ КП Перенесення мощей святого Миколая с. Замулинці – о. Василя, настоятеля УГКЦ Перенесення мощей святого Миколая с. Замулинці – о. Ігоря, настоятеля УПЦ КП Великомученика Димитрія Солунського с. Кропивище – о. Олексія, настоятеля УГКЦ Пресвятої Трійці с. Пилипи – о. Юрія, настоятеля УАПЦ святого Василія Великого с. Семаківці – о. Любомира, настоятеля храму-каплиці с. Кринички – о. Ярослава.
З теплими, щирими словами привітань виступили – сільський голова Матеївецької громади Петро Книшук, депутат Івано-Франківської обласної ради Василь Мельничук, екс-голова Коломийської районної ради Богдан Болюк, почесним гостем свята був голова Коломийської районної ради Роман Дячук.
Прославляли новонародженого Ісуса та звернулися зі щирими привітаннями, віршуваннями, побажаннями колективи нашої громади – хоровий колектив «Українська родина» Будинку культури с. Замулинці (керівник Людмила Дмитерко), хоровий колектив Будинку культури с. Матеївці (керівник Роман Лукащук), хоровий колектив клубу с. Дебеславці (керівники Ольга Яремчук та Василь Волошенюк), колядницький гурт клубу с. Кропивище (керівник Ганна Дригаловська), колядницький гурт клубу с. Тростянка (керівник Дарія Воронюк), народний аматорський фольклорно-етнографічний колектив «Веселі молодиці» Народного дому с. Перерив (керівник Ганна Григор’єва), колядницький гурт Будинку культури с. Матеївці (керівник Людмила Дмитерко), колядники Матеївецької гімназії (керівники Мирослав Павлюк та Людмила Фелещук) та ансамбль викладачів дитячої школи мистецтв під керівництвом Іванни Слободян. Танцювальні композиції дарували хореографічні колективи «Сузір’я» (керівник Вікторія Лукашевич) та «Орхідея» (керівник Віталія Гуменюк). Лунали колядки й у виконанні солістів – Дениса Кречка з с. Пилипи, Андріани Бирчак з с. Ганнів та Вікторії Семенчук з с. Дебеславці. Приємним подарунком стало привітання сільського голови Петра Книшука та нагородження ювілярів, учасників художньої самодіяльності – Дениса Кречко з с. Пилипи та Романа Бичика з с. Замулинці.