Любомир Веселовський: МИ ВИЙДЕМО З ВИПРОБУВАНЬ СИЛЬНІШИМИ

Дата: 20.04.2020 11:15

Як працює місцеве самоврядування в карантинних умовах,розповідає заступник голови Матеївецької ОТГ Любомир
Веселовський:
- У нашій громаді чітко налагоджено облік краян, які
прибувають додому з-за кордону. Старости щодня надають
списки, разом із первинкою контролюємо людей, які
прибули, за їхньою самоізоляцією.

Наразі маємо 101
прибулого, у 46 з них уже завершився режим самоізоляції,
решта ще дотримуються обсервації. Якщо є інформація про недотримання ізоляції, спільно з дільничним інспектором відвідуємо таких людей, проводимо профілактичні бесіди, пояснюємо, просимо берегти своє і чуже здоров’я. Так само роз’яснюємо підприємцям, власникам крамниць важливість дотримання правил карантину. З бюджету ОТГ виділено 10 тисяч гривень на придбання засобів захисту для нашої первинної медицини, а також 10 тисяч гривень – для центральної районної лікарні. Для громади закупили 4 тисячі масок, костюми індивідуального захисту і респіратори для працівників комунального господарства – всього на суму 56 тисяч гривень. Придбали 200 літрів концентрованого дезрозчину, частину масок і розчину роздали старостинським округам, церквам, керівникам навчальних закладів. Двічі на тиждень проводимо санітарну обробку всіх комунальних вулиць – а це 120 кілометрів. Директори шкіл раз на тиждень організовують дезінфекцію у приміщенні закладу, тричі в тиждень – на подвір’ї, дитячих майданчиках. Загалом усі мешканці громади свідомо ставляться до ситуації, яка склалась внаслідок поширення коронавірусу. Люди розуміють, що цьогоріч Великдень треба відзначати вдома, не наражати на небезпеку ні себе, ні інших.
Попри все, життя у громаді триває. Воскресіння Христове дарує всім віру в небесну силу і надію, що ми вийдемо з усіх випробувань сильнішими.