Заходи до 34-річчя з дня Чорнобильської катастрофи

Дата: 12.05.2020 13:51

26 квітня Україна і світ вшановують пам’ять жертв та подвиг учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС - трагедії, яка назавжди змінила життя мільйонів.
   34 роки тому світ став свідком найбільшої в історії людства техногенної катастрофи. Аварія на #ЧАЕС призвела до непоправних медичних,
економічних, соціальних і гуманітарних наслідків - радіоактивним цезієм було забруднено 3/4 території Європи.
  За цими словами долі сотень тисяч людей: ліквідаторів, їх родичів, працівників станції, жителів міста Прип'яті та інших територій.
   Страшна ядерна аварія забрала життя і здоров’я тисяч наших співвітчизників, спричинила тяжкі екологічні наслідки, відізвалася болем та стражданнями у багатьох родинах.

В зв’язку з карантинними обмеженнями заклади культури сіл Матеївецької ОТГ організували онлайн тематичні виставки.

«Біль і рани Чорнобиля» - бібліотека с. Матеївці

"Земле рідна, понівечена скрипко моя" – бібліотека с. Семаківці

«Біль і рани Чорнобиля» - бібліотека с. Ганнів

«… Третій Ангел просурмив і впала з неба велика зірка, що горіла, немов світильник. І впала на третину рік і на джерела вод. Ім’я цієї зірки – полинь. І третина вод стала полином. І багато людей вмерли від вод, тому що вони гіркими стали…»
   26 квітня 1986 року. Була весна – квітуча, напоєна запахами землі і нового життя. Ніхто не здогадувався, що ця весна назавжди чорними літерами буде вписана в історію нашого народу і людства, що про невелике місто Чорнобиль дізнається весь світ.

«Чорнобиль, трагедія, подвиг, застереження» - бібліотека с. Дебеславці

Чорнобильській вітер по душах мете,
Чорнобильський пил на роки опадає,
Годинник життя безупинно іде...
Лиш пам'ять, лиш пам'ять усе пам'ятає
– клуб с. Дебеславці

На Чорнобиль журавлі летіли.
З вирію вертались на весну.
Як сніжниця попелище біле.
Розірвалось в рідній стороні.

«Дзвони Чорнобиля» - клуб с. Тростянка

«Біль і рани Чорнобиля» - бібліотека с. Пилипи

" І був там рай - Чорнобильська земля. Невидимая хмара все накрила..."
....34 роки віддаляє нас від того страшного дня аварії на Чорнобильській АЕС. Вона принесла горе, сльози, страждання не на один рік.... Чорнобиль - це трагедія не тільки окремих людей, ця трагедія стала невиліковною раною України.

«Вічний біль наш – Чорнобиль» - бібліотека с. Замулинці

«Дзвони екологічної біди» - Народний дім с. Перерив