Пам’ять заради майбутнього

Дата: 17.05.2021 13:49

Минуло 76 років відтоді, як закінчилася найкривавіша в історії людства війна.
Кожне життя безцінне. Убивство людьми одне одного ніколи не може бути виправдане!!! «Смерть мільйонів — це лише статистика, а смерть кожної людини з цього мільйону — трагедія».
   22 червня 1945 року… Того пам’ятного літнього ранку рожевий світанок пив росу із трав і замріяно слухав останні звуки гармоніки в сільському клубі. Випускники 1941 танцювали свій останній шкільний вальс. Через декілька хвилин, рівно о 4 годині ранку, їх поглинув кривавий вихор Другої Світової війни, яка тривала 1418 днів і ночей.
   На території України війна не припинялася 1225 днів і ночей — з 22 червня 1941 р.  до 28 жовтня 1944 р. По всій території України точилися кровопролитні бої, більш ніж у 100 населених пунктах бої були особливо запеклими. Саме в Україні вирішувалася доля Другої світової війни  в Європі.
   Високу ціну заплатила Україна за Перемогу та визволення Європи від фашизму. А ще слід додати мільйони інвалідів, удів, сиріт, скалічені людські душі, зламані долі...
  Щоб вшанувати мужність нашого народу, заклади культури спільно з духовенством, закладами загальної середньої освіти провели години пам’яті, години-реквієми «Не загасити пам’яті вогонь».