УКРАЇНА - ЦЕ ТУТ І ЗАРАЗ! Святкування 25-річчя прийняття Конституції України у Матеївецькій ТГ

Дата: 29.06.2021 14:52

День 25-річчя прийняття Конституції України у нашій громаді був особливим. Тут відбулись два потужні заходи. На стадіоні відкрили Перший турнір з міні-футболу пам'яті голови федерації футболу Коломийщини, Заслуженого працівника сільського господарства України, депутата обласної ради, голови Матеївецької громади Петра Книшука. На турнір з'їхалися 15 футбольних команд із Коломийщини, Снятинщини, Городенківщини, а також колеги, друзі, партнери, з якими Петро Книшук працював для процвітання сіл, покращення рівня життя у громаді, усі, хто згадує його щирим і добрим словом.

У Будинку культури села Матеївці відбулося відкриття фотовиставки "Це моя Україна" Василя Пилип'юка - видатного українського фотохудожника, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка.

Своїми спогадами про відомого у світі фотомитця, який у листопаді 2017 року відійшов у засвіти, ділилися дружина Анна та син Володимир.

Про постать Василя Пилип’юка говорили правнук Василя Стефаника, професор Василь Стефаник, професор, доктор філологічних наук, завідувач кафедри радіомовлення і телебачення факультету журналістики ЛНУ ім. Івана Франказаслужений журналіст України Василь Лизанчук, директор Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти, депутат Івано-Франківської обласної ради, математик за фахом, лірик за станом душі Богдан Томенчук, директор музею творчості Василя Пилип’юка в Новоселиці Ореста Тарабас, голова Львівської організації Національної спілки фотохудожників України Володимир Дубас,  український мистецтвознавець, генеральний  директор Національного музею Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського, заслужений працівник культури України Ярослава Ткачук, відомий культурно-просвітній діяч, голова Коломийського міськрайонного Товариства «Просвіта» імені Т. Шевченка Василь Глаголюк, українська культурно-громадська діячка, поетеса Ольга Руданець, директор краєзнавчої бібліотеки м. Коломиї Наталія Тарновецька, голова Печеніжинської селищної ради ТГ Ігор Довірак.

На правах господарів з словами вдячності організаторам та учасникам заходу виступили депутат Івано-Франківської обласної ради, дружина Петра Васильовича Орися Книшук та сільський голова Любомир Веселовський.

Зустрічав гостей свята народний аматорський духовий оркестр «Водограй» БК с. Матеївці вітальними композиціями.

Доповненням до мистецького дійства прозвучали творчі виступи аматорів сіл нашої громади у виконанні тріо «Мелодія душі» клубу с. Семаківці, бандуристки, лауреатки всеукраїнських конкурсів і фестивалів Яни Мельниук, маленького сопілкарика Ромчика Назарійчука та Василя Волошенюка – директора Матеївецької дитячої школи мистецтв.

Модератором святкового дійства був Ігор Королько.

Обидва заходи засвідчили, що УКРАЇНА - це тут і зараз. Її творцями є великі господарники - як світлої пам'яті Петро Книшук, великі митці - як світлої пам'яті Василь Пилип'юк...