Стан виплати заробітної плати на 1 вересня 2021 року

Дата: 05.10.2021 13:17

Стан виплати заробітної плати

на 1 вересня 2021 року

Головне управління статистики інформує. Загальна  сума  заборгованості  з  виплати заробітної  плати  найманим працівникам підприємств, установ, організацій області (юридичних осіб, активних на початок року, з урахуванням цензу за кількістю найманих працівників) протягом серпня 2021р. збільшилася на 9,1%, або на 4,5 млн.грн, і на 1 вересня 2021р. склала 53,5 млн.грн, що становить 2,5% фонду оплати праці, нарахованого за серпень 2021р.

Основна частка суми боргу із виплати заробітної плати припадає на сферу транспорту, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності (44,3%) та промисловість (40,5%).

Найбільш суттєве збільшення суми невиплаченої заробітної плати у серпні 2021р. спостерігалося у сфері охорони здоров’я та надання соціальної допомоги (на 2,3 млн.грн), в промисловості (на 1,4 млн.грн), сфері транспорту, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності (на 858,6 тис.грн). Збільшилась заборгованість і перед працівниками підприємств, що здійснюють операції з нерухомим майном (на 71 тис.грн), сфери мистецтва, спорту, розваг та відпочинку (на 29,5 тис.грн), сфери тимчасового розміщування й організації харчування (на 22 тис.грн), а також сфери надання інших видів послуг (на 11,6 тис.грн). Зменшення заборгованості відбулося у сільському, лісовому та рибному господарстві (на 215,5 тис.грн), а у сфері оптової та роздрібної торгівлі; ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів сума боргу залишилась на рівні 1 серпня 2021 року.

Кількість  працівників,  які  своєчасно  не  отримали  заробітну  плату,  на 1 вересня 2021р. становила 2967 осіб, що складає 1,6% середньооблікової кількості штатних працівників, зайнятих в економіці області. Кожному із зазначених працівників не було виплачено в середньому по 18 тис.грн, що   у 1,5 раза перевищує середню заробітну плату за серпень 2021р.