НОВИНИ КОЛОМИЙСЬКОГО МІСЦЕВОГО ЦЕНТРУ З НАДАННЯ БЕЗОПЛАТНОЇ ВТОРИННОЇ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ

Діти мають право на всі види правових послуг від системи БПД: як їх отримати — у новому лендингу

Як система безоплатної правової допомоги може допомогти дітям — дізнайтеся з посадкової сторінки (лендингу), створеної в межах кампанії про безбарʼєрний доступ до правових послуг.

09:00:55 02.06.2023

Ви не давали згоду на фотозйомку: як себе захистити

На день народження онука я вирішила запросити аніматора у костюмі ростової іграшки, щоб зворушливі моменти залишилися в пам’яті онука та на сімейних фото. Обговорили вартість і місце надання послуги з виконавцем, домовились, що відразу після зйомок він телефоном надішле фото й відео зі свята. Зйомка відбулася, але навіть через декілька днів я не отримала фото і відео, натомість випадково дізналась від знайомих, що ці довгоочікувані фото моєї сім’ї розміщено в інтернеті на особистому сайті аніматора. Своєї згоди на це я не надавала, він мене про такі свої наміри не попередив. Чи мав право він так вчиняти? На що в такому випадку маю право я?

11:01:15 16.05.2023

Що робити батькові чи матері, якщо йому чи їй перешкоджають у зустрічах з дитиною?

Часто при розірванні шлюбу виникає проблема у спілкуванні з дитиною одного з батьків, який не проживає разом з нею. Один із подружжя може маніпулювати чи перешкоджати у побаченнях з дитиною. Яке правове регулювання та як діяти коли вам перешкоджають у зустрічах з дитиною, розповість Віталій Угринчук, волонтер БПД.

15:59:38 20.04.2023

Пенсійне забезпечення внутрішньо переміщених осіб

Від початку повномасштабного вторгнення в Україну мільйони українців були змушені покинути свої домівки та змінити місце проживання. Багато з них виїхали за кордон у пошуках притулку від війни в інших державах. Інша частина переїхала до регіонів України, де не ведуться активні бойові дії. Таких людей вважають внутрішньо переміщеними особами. Серед них є діти, жінки, люди похилого віку та інші соціально вразливі категорії населення.

15:35:22 30.09.2022

Прийняття спадщини в умовах воєнного стану

Про зміни в процедурі відкриття спадкової справи, нові строки для прийняття спадщини та про порядок видачі свідоцтва про право на спадщину розповідає Марта Фучко, юристка Коломийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

14:53:42 22.09.2022

Як вимушеним переселенцям влаштувати дитину до школи

Зовсім скоро 1 вересня. Початок 2022-2023 навчального року для багатьох українців пройде не так, як зазвичай. Мільйони українців були вимушені виїхати у більш безпечні місця, отримали статус внутрішньо переміщених осіб. Хтось віддає дитину у перший клас, чиїсь син та донька продовжують навчання у своїй школі, а комусь доводиться переводити дітей до школи за новим місцем проживання. Як вимушеним переселенцям влаштувати дітей до навчального закладу – з цим питанням розбирались фахівці системи надання безоплатної правової допомоги. До вашої уваги декілька алгоритмів дій.

15:49:29 29.08.2022

Обмеження щодо відпустки в умовах воєнного стану

Введення правового режиму воєнного стану в Україні від 24 лютого 2022 року спричинило значні зміни у реалізації громадянами своїх прав та свобод. Тому, законодавець здійснює удосконалення законодавства з урахуванням тих реалій, в яких зараз перебуває наша країна. Зокрема, це стосується і організації трудових правовідносин, у тому числі щодо права працівників на відпустки.

15:39:18 12.08.2022

Правила підбору підходящої роботи в умовах воєнного стану

Сьогодні дедалі більше українців зіштовхнулися з пошуком нового місця роботи. Як здійснюється підбір підходящої роботи центрами зайнятості в умовах воєнного стану, розповідає Марта Фучко, юристка Коломийського місцевого центру з надання БВПД.

14:35:01 30.07.2022