e-mail: mateivoth@ukr.net___ тел. 03433 9-21-97____ графік роботи: пн-пт 8:00-17:15

Заходи культури

«Бібліотеки та громада»

29 серпня 2019 року в Івано-Франківській ОУНБ ім. І. Франка відбувся обласний семінар «Бібліотеки та громада: динамічний розвиток і пошук нових форматів взаємодії» для директорів ЦБС та бібліотек ОТГ за участю ген директора Директорату державної мовної політики Міністерства культури України Нікіфоренко Л. С., експерта Чмироа О. В. та начальника управління культури, національностей та релігій ІФОДА Федорака В. В.

16:53 06.09.2019

Майстер-клас з проведення ігрових програм

27 серпня 2019р. у НМЦК і ТП відбувся майстер-клас для організаторів дозвілля молоді та дітей області "ГРА-ЦЕ ДИВО". Своїм досвідом ділились: Тетяна Бариляк - BARVA, співачка, ведуча, організатор мистецьких і благодійних заходів, учасниця популярних музичних телепроектів, спікер мотиваційних тренінгів; Ірина Суслик, директорка Солотвинського Будинку культури, культорганізаторка; Любов Гринюк, методист Тлумацького районного відділу культури, переможниця Всеукраїнського фестивалю ігрових програм, культорганізаторка. Майстер-клас організували працівники культурно-просвітницької роботи ( завідувач - Яковишина В.Б, провідний методист - Карпаш А.М., методист І категорії - Півторак Д.В)

16:52 06.09.2019

Свято Спаса: поєднання Божого й людського

19 серпня за новим стилем є свято Преображення Господнє, або Спаса. В цей день у церкві святять груші, яблука, мед і обжинкові вінки, або жмут колосся жита й пшениці.     Колись правовірні селяни до цього дня не їли садовини, бо це вважалося гріхом. Повернувшись з церкви, родина, звичайно, врочисто сідала за стіл і розпалялася: їли яблука з медом і запивали виноградним або яблуневим вином — «щоб садовина родила».

16:29 06.09.2019

«Маковея» - свято семи святих мучеників Маковеїв

14 серпня за новим стилем в народі святкують свято Маковея, яке в церковному календарі називається днем семи мучеників Маковеїв. З цього дня розпочинається «Спасівка» - піст, який триває два тижні. В цей день у церквах святять мед, квіти і мак.  Серед квітів у  букеті обов’язково присутні великі достиглі голівки маку. Такий букет називається «маковійчик».

16:22 06.09.2019

Науково-пізнавальна програма для дітей та дорослих

Відвідувачі закладів культури сіл нашої громади мали можливість побачити авторську науково-пізнавальну програму з психологічним розвантаженням – унікальну колекцію живих екзотичних тварин, помандрувати у світ рептилій та павукоподібних, зібраних з усіх континентів світу.

16:13 06.09.2019

Проведи літо у бібліотеці

Літо – гаряча пора для книгозбірні, адже саме в цей час до бібліотек нашої громади щодня приходять діти, які прагнуть проводити свій час не лише цікаво, а й змістовно. Проєкт «Літо в бібліотеці» залучає все нових і нових маленьких користувачів.

13:14 16.07.2019

Торжество літнього сонцестояння

Івана Купала наші предки відзначали у день літнього сонцестояння. Молоді дівчата до свята Купала збирали в полі трави та квіти, з яких плели вінки. На заході сонця дівчата спускали вінки на воду і загадували бажання.

13:12 16.07.2019

Гастролі

У День святих апостолів Петра і Павла, 12 липня, Печеніжинська об’єднана територіальна громада відзначала 600-річчя мальовничого села Княждвір.

13:07 16.07.2019