Заходи культури

Жовто-блакитний колір нашої свободи

4 травня 2021 року в с. Дебеславці Матеївецької громади відбулось Свято прапора «Золотиться сонцем твій стяг». 54 роки тому саме у цьому селі замайорів синьо-жовтий прапор. 1967 року на другий день Великодня на місці теперішнього пам’ятного хреста невідомий повісив синьо-жовтий стяг. Село попало під тотальну перевірку.     Біля пам’ятного хреста проведено панахиду за загиблими воїнами, борцями за волю та незалежність та концерт за участю аматорів клубу та Дебеславцівської гімназії.

13:18:11 05.05.2021

І пам’яті свіча не згасне

День пам'яті жертв голодоморів відзначається щорічно в четверту суботу листопада на підставі президентських указів 1998 та 2007 років. У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Утім, наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933 років - геноцид українського народу, здійснюваний тоталітарним комуністичним режимом СРСР з наміром знищити цілком чи частково українську національну групу. Ця кваліфікація випливає із Конвенції ООН від 9 грудня 1948 року «Про запобігання злочину геноциду і покарання за нього» та Закону України «Про Голодомор 1932—1933 років в Україні» від 28 листопада 2006 року.

10:04:45 03.12.2019

Нарада працівників культури Матеївецької ОТГ

12 листопада 2019 року відбулася нарада працівників культури Матеївецької ОТГ. В роботі наради взяли участь: заступник сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Любомир Веселовський, начальник відділу освіти, молоді і спорту, культури Матеївецької ОТГ Світлана Головань, методист з питань культури відділу освіти, молоді і спорту, культури Галина Тарновецька, працівники закладів культури нашої громади.

11:12:46 12.11.2019

8 листопада — церковне свято великомученика Димитрія Солунського

8 листопада ми святкуємо пам’ять видатного святого Християнської Церкви – великомученика Димитрія Солунського. Саме в цей день у нашій громаді святкують свої храмові свята села Ганнів та Кропивище.

10:56:07 08.11.2019

У Тлумачі відбулася обласна колегія управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації

У четвер, 24 жовтня, в Тлумацькому народному домі відбулася колегія управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської ОДА, в якій взяла участь методист з питань культури Матеївецької ОТГ Галина Тарновецька.

10:52:11 25.10.2019

Польські колеги-бібліотекарі на теренах Матеївецької громади

Обмін досвідом – це завжди цікаво та пізнавально, а обмін досвідом в міжнародному форматі є ще більш цінним. Ми ділимось власним досвідом та напрацюваннями, а взамін отримуємо ще більше ідей для втілення у своїй громаді.

13:11:36 21.10.2019

Воля дорожча за життя

З метою вшанування мужності та героїзму оборонців незалежності й територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві щорічно з 2014 року в Україні відзначається День захисника України, свято мужності та героїзму.  Ця дата символізує нерозривний зв’язок усіх поколінь захисників України: воїнів нашої Русі, козаків, учасників збройних формувань УНР, українців, які обороняли і звільняли Батьківщину від нацистів, воїнів української повстанської армії та сьогоднішніх захисників нашої держави.

10:40:29 15.10.2019