9 ЛИСТОПАДА - ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ДЕНЬ ПРАЦІВНИКІВ КУЛЬТУРИ ТА МАЙСТРІВ НАРОДНОГО МИСТЕЦТВА

Дата: 08.11.2018 14:21

Професійне свято – це завжди своєрідний підсумок зробленого, досягнутого, – зазначає Галина Тарновецька – методист з питань культури Матеївецької ОТГ. – Культурно-дозвіллєву діяльність у Матеївецькій об’єднаній територіальній громаді здійснюють: 2 будинки культури (в селах Матеївці та Замулинці), 3 народні доми (в селах Залуччя, Перерив, Пилипи), 5 клубних закладів (у селах Ганнів, Дебеславці, Кропивище, Семаківці, Тростянка),10 бібліотек (у селах Ганнів, Дебеславці, Залуччя, Замулинці, Кропивище, Матеївці, Перерив, Пилипи, Семаківці, Тростянка), дитяча школа мистецтв.

За вагомі творчі досягнення цього року духовому оркестру «Водограй» Будинку культури с. Матеївці (керівник та диригент Микола Василевич) було присвоєно звання Народний аматорський. Гордістю нашої громади є і народний аматорський фольклорно-етнографічний колектив «Веселі молодиці» Народного дому с. Перерив (художній керівник Ганна Григорєва).

Яскравою сторінкою в культурному житті нашої об’єднаної громади став благодійний фестиваль хореографії «Джерело талантів», присвячений Міжнародному дню захисту дітей. Учасниками стали хореографічні колективи Буковини та Коломийщини. У програмі свята виступили гості з творчої майстерні Муза IF з Івано-Франківська. Під час проведення фестивалю були зібрані благодійні внески в сумі 20000 грн. Зібрані кошти пішли на допомогу дітям з обмеженими можливостями.

Організатором фестивалю хореографії «Джерело талантів» за підтримки сільського голови Матеївецької ОТГ Петра Книшука була художній керівник будинку культури с. Матеївці Віталія Гуменюк.

Ще однією сторінкою у культурному житті громади став день народження Перерова. Це особливе свято, яке об’єднало всіх, хто любить своє село, тих людей, чиєю працею воно створювалось.

Своє мистецтво того дня представляли як аматори сцени Матеївецької громади, так і гості з Коломийщини, Косівщини, Снятинщини. Гучні оплески дарувала публіка жіночому вокальному ансамблю «Бондлавчани» з Республіки Польща. Святкування відбулося у рамках традиційного фестивалю Матеївецької ОТГ «Пісенний водограй».

На запрошення війта гміни Гурово-Ілавецьке Бартошицького повіту Вармінсько-Мазурського воєводства Республіки Польща Божени Ольшевської-Світай ансамбль народних інструментів «Водограй» та естрадний колектив «Карпатський передзвін» Матеївецької об’єднаної територіальної громади представляли своє мистецтво на фестивалів обжинків.

Одним із шляхів збільшення рівня привабливості об’єднаної громади як місця проживання, розширення можливостей проведення вільного часу, відкриття нових можливостей для розвитку та змістовного дозвілля дітей, поширення ідеї здорового способу життя серед мешканців громади та зростання свідомості населення щодо профілактики хвороб, активного і здорового способу життя стало відкриття у Будинку культури с. Замулинці спортивно-дозвільного центру. Ця подія відбулася завдяки співпраці працівників закладу культури (Людмили Костюк та Василя Костюка) з місцевою владою, громадською організацією «Асоціація соціально-економічного розвитку с. Замулинці», громадською організацією «Центр політичних студій», програмі DOBRE за підтримки Агентства США з Міжнародного розвитку (USAID). Відбулася часткова ревіталізація – оновлення змісту та форми роботи закладу культури.

Майбутнє нашої країни – за підростаючим поколінням. Саме тому вже другий рік працює у нашій громаді дитяча школа мистецтв, де формуються юні душі за законами Краси та Гармонії, де утверджуються переваги вічних цінностей на високих зразках світової культури. Школа є сучасним дитячим закладом, в якому діти мають можливості займатися всіма видами мистецтв: музичним, хореографічним, образотворчим. Викладачі школи – ентузіасти і гарячі прихильники дитячої творчості, віддають свій досвід і талант найдорожчому – нашим дітям. Хоча вихованці дитячої школи мистецтв ще маленькі, проте беруть активну участь у культурно-мистецьких заходах, які відбуваються у нашій громаді.

Покутські традиційні ремесла зберігають і відтворюють талановиті майстри декоративно-прикладного мистецтва. Найбільш масовим видом народної творчості у нашій громаді є мистецтво художнього вишивання.

Ще одним видом мистецтва є писанкарство, яке збереглося і розвивається завдяки народним майстрам. Відомою майстринею є Марія Квартюк з с. Замулинців.

Іконопис теж займає важливе місце в формуванні культури і мистецтва нашої громади. Саме таким видом мистецтва займаються у художній майстерні с. Перерив (керівник Бирчак М. М.)

Мистецтво виготовлення кахлю – це рідкісне поєднання архітектурного, живописного та декоративного початків. Колись кахельні печі були ледь не в кожному селі. Зараз на Прикарпатті залишилося небагато майстрів, які виготовляють кахлі для печей. Проте, у Матеївецькій ОТГ працює кахельний цех «Теракота» (керівник Микитюк М. Б.).

Особливим багатством клубних установ завжди були і будуть її кадри – талановиті, досвідчені, кваліфіковані спеціалісти, безмежно віддані своїй справі. Незважаючи ні на що, ми працюємо кожен на своєму місці, виконуємо своє завдання організатора дозвілля на селі, вчимо нові пісні, танці та пишемо сценарії. Тож нехай відгукнуться вдячністю ваші діла, шановні колеги, а Всевишній береже кожного з вас у своїй благодаті, родинному затишку та здоров’ї. Нехай у злагоді та любові проходять ваші дні, даруючи радість творчого натхнення та життєвих перемог!