Замулинці
Мирослав Дмитрович Волощук – почесний громадянин с. Замулинців народився 15 серпня 1933 року. Мирослав Дмитрович належить до сучасної когорти відомих вчених ґрунтознавців–ерозіоністів, екологів та географів.
Його дитинство припало на важкі воєнні часи, вимушену колективізацію господарств, вивезення односельців до Німеччини, Сибіру.
Після закінчення Корницької середньої школи поєднував навчання на філологічному факультеті Чернівецького педінституту із працею на посаді завідувача початкової школи у селі Верхній Буковець, що на Верховинщині. Опісля здобув другу вищу освіту на географічному факультеті цього ж університету. Відтак займається науковою діяльністю, закінчує аспірантуру.
Після закінчення географічного факультету працював у експедиції з великомасштабного обстеження ґрунтів у районах Чернівецької, Львівської, Одеської областей, яка була організована на кафедрі фізичної географії та геоморфології під керівництвом доцента М. Г. Зеланда.
З 1963 до 1992 року працює молодшим, старшим науковим співробітником, завідувачем відділу ерозії ґрунтів Інституту ґрунтознавства та агрохімії ім. М. Дімо в Кишиневі (Молдова). За цей час у житті Мирослава Дмитровича, як в особистому, так і на професійній ниві, відбувається багато важливих подій: одруження з Ангеліною Миколаївною, народження двох донечок – Анжели і Наталки, поїздка в Канаду, захист кандидатської та докторської дисертацій, участь у Х Міжнародному конгресі ґрунтознавців у Москві, присудження звання лауреата Державної премії Республіки Молдова в області науки і техніки.
У 1992-ому очолює відділ землеробства і охорони ґрунтів, заступник директора по науковій роботі з питань рослинництва Інституту землеробства і тваринництва західного регіону України УААН. Обраний дійсним членом (академіком) Української екологічної академії наук. Отримує звання професора по «загальному землеробству» і від 1996 до 2001 року поєднує роботу на кафедрі геодезії і кадастру геодезичного факультету НУ «Львівська політехніка» із посадою проректора з наукової роботи Інституту управління природними ресурсами м. Коломиї.
Нині Мирослав Дмитрович Волощук – доктор сільськогосподарських наук, професор, завідувач кафедри агрохімії і ґрунтознавства, академік УЕАН, лауреат Державної премії у галузі науки і техніки Республіки Молдова, поєднує науково-дослідну роботу з педагогічною діяльністю в Прикарпатському національному університеті ім. В. Стефаника. Він розробив і читає основні курси «Географія ґрунтів з основами ґрунтознавства», «Ґрунтознавство», «Ґрунтознавство з основами геології», «Вступ по спеціальності», «Основи наукових досліджень», «Моніторинг та охорона земель», «Формування екологічно-стійких агроландшафтів» для студентів агрохіміків, біологів, лісівників, географів.
Мирослав Дмитрович – почесний член товариства агрохімії і ґрунтознавства України, член спецрад із захисту кандидатських і докторських дисертацій у Львівському національному університеті ім. І. Франка та ННЦ «Інституту землеробства НААН» м. Київ-Чабани, НУ «Львівська політехніка».
Наукові та трудові здобутки професора оцінено урядовими та державними нагородами – лауреат Державної премії в галузі і техніки Республіки Молдова, дійсний член Української екологічної академії наук, член товариства ґрунтознавців України, нагороджений багатьма медалями, дипломами, грамотами. З питань наукових досліджень М. Д. Волощук має понад 350 наукових публікацій, в тому числі 5 персональних і 6 колективних монографій, 3 авторських свідоцтва і патенти, 3 науково-популярні кінофільми, де він – автор літературних сценаріїв і консультант, надрукував 15 наукових статей у міжнародних збірниках і монографіях.
М. Д. Волощук – це людина прекрасної душі, неординарний вчений-педагог, вихователь і борець за чистоту та передові шляхи в науці. Для вченого і людини такого масштабу 85 років – це солідна дата, але для Мирослава Дмитровича це небагато. Він не знижує темпи інтелектуальної роботи, а його досвід – наше національне багатство.
Ваш професіоналізм та наполеглива праця зробила вагомий внесок у розвиток освіти, що робить Ваш трудовий шлях справжнім прикладом для наслідування, а відданість роботі в поєднанні з життєвою мудрістю та особистими якостями забезпечили Вам повагу колег та студентів. Нехай Ваш шлях буде наповненим новими злетами й досягненнями, а людська шана буде подякою Вам за плідну працю, чуйність, уміння творити добро. Міцного здоров'я Вам, благополуччя, миру, щедрої долі, щастя у житті, творчої наснаги у відповідальній роботі, здійснення заповітних, мрій та сподівань! Успіхів у всьому задуманому та нових плідних здобутків! Ми безмежно цінуємо Вашу людяність, щирість! Нехай Господь береже Вас і подарує многії і благії літа!
З повагою – мешканці села Замулинці Матеївецької ОТГ.