«Стрітення відзначаємо – весну красну зустрічаємо»

Дата: 22.02.2019 10:38

15 лютого – свято Стрітення, яке відзначають через 40 днів після Різдва Христового. На Стрітення, за народними уявленнями, зима іде туди, де було літо, а літо – де була зима. На Стрітення Зиму веде попід руки старий дід Мороз, вона зігнулася, трясеться і ледве йде. Кожух на бабі Зимі полатаний, чоботи подерті, а в хустці на голові миші діри погризли, і з тих дір сиве волосся стирчить. В руках Зима несе надщерблений кошик з льодом, а через плечі у неї – порожнісінька торба.

У Літа вінок на голові, сорочка, квітами мережена, зелена плахта, - весела і вродлива дівчина. Літо несе в руках серп і сніп жита та пшениці.

Саме так уявляють собі свято Стрітення користувачі бібліотеки с. Замулинці. Вони і відобразили це у своїх малюнках.