Офіційний сайт. Матеївецька сільська рада
e-mail: mateivoth@ukr.net	   тел. (03433) 9-21-97          графік роботи: пн-пт 8:00-17:15

МЕДИЦИНА В ОТГ : КУРС НА РАННЮ ДІАГНОСТИКУ

Дата: 04.03.2019 12:19
Кількість переглядів: 731

З часів незалежності України спостерігається постійний від’ємний показник приросту населення, тобто кількість народжених менша за кількість померлих. У 1991 році населення в Україні перевищувало 51 мільйон осіб, наразі цей показник знизився до 42 мільйонів і продовжує падати. Причинами смертей найчастіше стають серцево-судинні захворювання (67,3%) та онкологія (13,3%), тоді як на зовнішні чинники припадає лише 6,3%. Ситуація виглядає катастрофічною, тому так важливо наразі вивести медицину на нормальний рівень і зменшити, таким чином, кількість смертей через хвороби.


Помітні рухи у бік покращення в сфері медицини та покращення рівня життя почалися із впровадженням реформи децентралізації в Україні. Отримавши повноваження та фінанси у своє розпорядження, громади почали виправляти не надто якісне медичне забезпечення “на місцях”. Переймаючи досвід європейських партнерів громади, що об’єдналися, почали працювати із найбільш болючими сферами – медичною, соціальною, а також зайнялися інфраструктурою. Важливі функції первинної ланки медицини: рання діагностика захворювання, пропагування здорового способу життя та звички стежити за своїм здоров'ям. Такою є філософія Матеївецької об’єднаної територіальної громади, яка має сьогодні значні повноваження з розвитку первинної медицини на своїй території.

Розповідає завідувачка амбулаторії села Перерив Зінаїда Гнатюк, яка має понад 31 рік медичного досвіду, практику терапевта, сімейного лікаря.

  • Медицина у нашій громаді представлена двома амбулаторіями: Залуцькою і нашою, маємо також сім фельдшерсько-акушерських пунктів. Довший час доводилось працювати самій, нині тішусь, що децентралізація дала можливість прийти нам на допомогу ще двом молодим лікарям (і в нашу амбулаторію, і в Залуч). Ми цінуємо і підтримуємо молодих фахівців, намагаємось створити всі умови для того, аби вони хотіли працювати в селі. Особливих проблем у нас ніколи не було, нас завжди чули і допомагали. Чимало зусиль необхідно було для того, щоб роз’яснити людям суть медичної реформи, встановити контакт між лікарями та пацієнтами, пояснити необхідність укладення декларацій в процесі обрання собі лікаря. Треба було пояснити, зокрема, що ми вже не будемо виїжджати на кожне гостре респіраторне захворювання (раніше мали по 20-30 виїздів на день, особливо в час епідемій грипу або вірусної інфекції), аргументувати і переконати в ефективності нових методів роботи. Крім цього, люди звикли самі ходити по різних медичних закладах, консультуватись, лікуватись на власний розсуд. Тепер спочатку треба прийти до нас. Ми обстежуємо і при потребі скеровуємо далі, можемо навіть талон для прийому у вузького спеціаліста забронювати. Доводиться пояснювати алгоритм дій: люди обирають собі сімейного лікаря, укладають з ним договір. Без цього лікаря неможливо отримати направлення на рентген чи на кардіограму, а також неможливо отримати послуги вторинної ланки медицини. Це раціонально і правильно. Сімейний лікар має розпізнати первинні ознаки і зрозуміти, чи може на цьому рівні допомогти пацієнту. Раніше ми працювали з виїздом на місця, приймали пацієнтів у ФАПах, тепер навпаки – люди ідуть до нас в амбулаторію.

Завдяки нашому голові громади маємо автомобіль, призначений для перевезення сидячих хворих. Є комп’ютер, наразі один, але для молодого лікаря Ірини Яворської встановимо ще один. Діють кабінети денного стаціонару, де одночасно можуть перебувати четверо хворих. Проводимо інгаляції, кварцування, УВЧ-процедури та багато іншого. Є все необхідне: електрофорез, інгалятор, УФО-апарат, тубус-кварц, діодинамік, глюкометри, фонендоскопи, кардіограф, нам пообіцяли ще один – для виїздів, сподіваємось також на УЗД-апарат. Усі ліки для надання первинної медичної допомоги є в наявності.   

Фото без опису

 



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь