Офіційний сайт. Матеївецька сільська рада
e-mail: mateivoth@ukr.net	   тел. (03433) 9-21-97          графік роботи: пн-пт 8:00-17:15

Життя як пісня, а пісня як життя

Дата: 10.03.2019 10:29
Кількість переглядів: 835

     Щедра на таланти Матеївецька громада. Багато її жителів закоханих у народне мистецтво бережно вишукують, знаходять і зберігають музичні і пісенні перлини, примножують духовну скарбницю, доносять її багатство до широкого слухача. Серед них особливе місце належить Народному аматорському фольклорно-етнографічному колективу «Веселі молодиці» Народного дому с. Перерив. Засновником ансамблю у 1989 році була Марія Михайлівна Трачук. У 1998 році колективу було присвоєно почесне звання «Народний аматорський». З 2012 року керує колективом Ганна Григор’єва.

    З 1989 року і до сьогодні цей колектив активно пропагує українську народну пісню, дає їй безсмертя, а глядачам прекрасні хвилини відпочинку.  

   Головним завданням колективу є популяризація та відтворення традиційних обрядів, збереження фольклорно-етнографічної спадщини української народної культури. За роки існування створили низку програм, які презентують обряди календарних та родинних циклів – «Різдво», «Великодні гаївки», «На толоці на Юрія», «Обжинки», «Лупільники», «Весілля». Колектив успішно працює над освоєнням фольклорного простору Покуття.

    Основа репертуару колективу – українські народні пісні: жартівливі, колядки, щедрівки,   гаївки, обжинкові, весільні. Дзвінкий спів, самобутні та різноманітні костюми справляють незабутнє враження не лише на справжніх шанувальників українського фольклору, а й на людей, які такі пісні могли чути лишень у виконанні своїх бабусь.

   Фольклорно-етнографічний колектив «Веселі молодиці» став справжнім популяризатором кращих зразків народної творчості, демонструючи фольклор Покутського краю на святах та фестивалях. Серед яких участь у обласному святі народної творчості «Розколяда» (2018), XXIV Міжнародному Гуцульському фестивалі (2017), районному святі Розколяди «Славім Різдво на рідній Україні», яке відбувалося у льодовому містечку с. Спас (2017), 

XIV Міжнародному фольклорно-етнографічному фестивалі «Коломийка – 2016», V регіональному фестивалі автентичної карпатської кухні «Смачний Спас» (2016), VI фестивалі-ярмарці «Медовий Спас в Коломиї» (2015).

   Уже кілька років поспіль колектив організовує благодійні концерти для поранених військовослужбовців, учасників війни на Сході України, які перебувають на лікуванні у Коломийському медичному закладі для ветеранів АТО, мешканців геріатричних пансіонатів у м. Коломиї та с. Ковалівка.

       Із створенням Матеївецької ОТГ фольклорно-етнографічний колектив «Веселі молодиці» бере активну участь у житті об’єднаної громади:  у фестивалі «Пісенний водограй», святах сіл Семаківці, Залуччя, Дебеславці. В 2018 році колектив організував свято села Перерив, брав участь у концертній програмі, присвяченій Дню працівників сільського господарства.

     За значну роботу з популяризації народної пісні сільський голова Матеївецької сільської ради об’єднаної територіальної громади Петро Книшук організував для учасників колективу поїздки в Канів на могилу Тараса Шевченка, в Київ та Кам’янець-Подільський. Це ще більше здружує, згуртовує колектив, приваблює нових учасників.

   У цьому році Народному аматорському фольклорно-етнографічному колективу «Веселі молодиці» виповнюється 30 років з дня заснування і хоча більшість учасниць ансамблю мають вже поважний вік, але в душі вони завжди молоді.

   І 10 березня цього року в рамках святкування Шевченківських днів фольклорний ансамбль «Веселі молодиці» підтверджував звання «Народний аматорський». На захід завітали Оксана Ющишин – головний спеціаліст відділу культури і мистецтв Управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської обласної державної адміністрації, Анатолій Заліщук – заступник директора навчально-методичного центру культури і туризму Прикарпаття. А сільський голова Матеївецької об’єднаної територіальної громади Петро Книшук вручив подяки учасникам колективу, які стояли у його витоків: Марії Трачук – засновниці фольклорного ансамблю «Веселі молодиці», Миколі Загорняку – колишньому керівнику колективу та найстаршій учасниці – Парасковії Калиняк.

   Цей дружній, творчий колектив по праву вважається кращим фольклорним ансамблем не тільки у нашій громаді, а й на Івано-Франківщині. А весь час поруч з учасниками колективу йде по життю пісня.

Фото без опису Фото без опису

Фото без опису Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь