"Чарівний серцю, милий краю"
Українська хата – це невід’ємна частка нашої давньої культури. Вона втілювала у собі уявлення та вірування наших пращурів, уклад всього їхнього життя та побуту. Хата назавжди стала взірцем естетичних вподобань українців.
За повір`ями, світ ділився на однаково важливі частини – підземну, земну та небесну - ось так і хата повинна була відображати ці світи: стеля і товстий сволок втілювали небесний світ та духовний; двері, віконця та білі стіни – мали співвідношення із життям реальним, земним, вони ж ставали своєрідними каналами спілкування людей із навколишнім світом; підлога, поріг і призьба - були найнижчим ярусом, своєрідною межею між земним і підземним світами. Ось таке бачення свого житла може пояснити те, що хату люди часто називали Берегинею своїх душ.
Символічне значення мав і кожен елемент хатнього побуту. Тому, щоб ознайомитись з елементами стародавнього побуту, у бібліотеці с. Кропивище відбулася година краєзнавства "Чарівний серцю, милий краю". Учні 2 класу з вчителькою, Світланою Маруняк, вирушили у подорож до бабусиної хати. Ольга Васкул – бібліотекар бібліотеки с. Кропивище розповіла дітям про старовинне життя на селі, ознайомила з хатнім інтер’єром та предметами побуту.