9 листопада – Всеукраїнський день працівників культури та аматорів народного мистецтва Василь Волошенюк, методист з питань культури-директор школи мистецтв Матеївецької ОТГ
9 листопада – Всеукраїнський день працівників культури та аматорів народного мистецтва Василь Волошенюк, методист з питань культури-директор школи мистецтв Матеївецької ОТГ: У нашій громаді питанням культури, збереження народних традицій і їх примноженню надається особлива увага. Маємо десять клубів і стільки ж бібліотек, кожний заклад активно розвивається.
Переваги від об’єднання у окрему громаду відчули одразу. З вересня у нас почала діяти школа мистецтв, про яку діти і їхні батьки мріяли роками. У нас дуже багато талановитих діточок, але чомусь так склалося, що раніше їм були доступні тільки мистецькі заклади у місті – від Коломиї до Заболотова ніколи не було жодного мистецького закладу. Хто не мав можливості возити дитину до Коломиї – втрачав можливості для її мистецького розвитку. Тож тепер у центральному офісі, який знаходиться у Народному домі Матеївців, і трьох філіях нашої школи мистецтв, які розміщені наразі в школах Замулинців, Пилипів і Дебеславців, діють три відділення: хореографічне, образотворче і музичне. Діти опановують гру на фортепіано, акордеоні, трубі, сопілці, валторні, займаються вокалом, сольфеджіо. Це дуже велика справа. Крім цього, з липня у громаді почав свою творчу діяльність духовий оркестр «Водограй» під керівництвом Миколи Василевича. Ніколи на цих теренах не було нічого подібного. Звісно, заслуга у цьому нашого голови Петра Книшука, який сам любить музику і власним прикладом заохочує всіх краян до активної громадської позиції. Завдяки його клопотанням громада має свою сучасну сцену. Провели три фестивалі «Пісенний водограй»: у Залуччі, Семаківцях, Дебеславцях. У вересні відзначили 80-ліття клубу в Перерові. Цей справжній осередок культури очолює Любов Козланюк. Намагаємось організувати свято у кожному селі, щоб люди мали можливість відпочити і насолодитись виступами аматорів. Духовий оркестр активно гастролює і по селах Коломийщини, брали участь у Снятинському фестивалі «Покутське яблуко». У нас багато різних творчих колективів, у галузі культури громади трудяться прекрасні фахівці, закохані в свою справу. Завдяки їм живе українська пісня, лунають народні мелодії, народжуються нові свята, які вбирають кращі традиції народу. Адже наша земля багата талантами і весь цей творчий потенціал втілюють у життя саме працівники культури та аматори народного мистецтва. Напередодні свята хочу подякувати за їхню самовіддану творчу працю, яка вражає яскравим колоритом, різносторонністю репертуару, невичерпною енергією. Натхнення нам, колеги!