Маленьким модникам
Сьогодні такий вид рукоділля, як валяння з вовни, набуває неабиякої популярності. До того ж приносить ще й користь - розвиває старанність, акуратність і фантазію.
Людина виявила здатність вовни до валяння близько 8 тисяч років тому, використовуючи для валяння вовну і кістки диких тварин. Треба думати, що це відкриття мало величезне значення в житті стародавніх людей, так як дало можливість створювати тепле і зручне взуття, одяг, ковдри і т.д. Після того, як людина приручила диких кіз і овець, стала використовуватися їхню шерсть.
Валяння з вовни або фелтинг – це особлива техніка рукоділля, в процесі якої з вовни створюються картини, об’ємні іграшки, декоративні предмети, одяг і взуття, оригінальні аксесуари, вовняне полотно, малюнок на шовку або повсті. В основі цієї техніки лежить властивість натуральної вовни «звалюватися» або утворювати повсть.
Майстриня Ольга Денисенко, яка завітала до бібліотеки с. Матеївці, аби провести майстер-клас з фелтингу, знається на різних видах та техніках валяння. Учасники заходу, побачивши її вироби, були приємно здивовані і не могли повірити, що все це можна зробити своїми руками. Поспілкувавшись з Ольгою Олександрівною, вони з величезним захопленням взялися до роботи – валяння намистинок до коралів. Як зізнається пані Ольга, валяли навіть хлопчики, які спочатку з усмішкою спостерігали за роботою і моїми розповідями.
Ольга Денисенко родом з Миколаєва, живе у Воскресинцях. За фахом вона перукар, валяння вовною – її хобі.
А ви пробували валяти вовну?!
Галина Тарновецька – методист з питань культури Матеївецької ТГ