Офіційний сайт. Матеївецька сільська рада
e-mail: mateivoth@ukr.net	   тел. (03433) 9-21-97          графік роботи: пн-пт 8:00-17:15

Отруєння рослинами в побуті

Дата: 25.06.2021 10:28
Кількість переглядів: 455

Фото без опису    Отруєння рослинами частіше зустрічається у дітей, коли вони беруть до рота або з’їдають апетитні на вигляд ягоди, стеблі, насіння або листя таких рослин. Найбільш небезпечним є цикута або вєх отруйний – багаторічна рослина. Вона має стебло до 1,5 м висоти, дрібні білі квіти, які зібрані у парасольку, за зовнішнім виглядом та запахом нагадує сельдерей та петрушку. Росте він уздовж берегів річок та каналів. Особливо отруйним є кореневище рослини, яке приймають за моркву, чи буряк. Він солодкий на смак та має запах сушених яблук. При отруєнні швидко розвивається важкий стан: біль в шлунку, головокружіння, слинотеча, блювота, утруднене дихання, судоми. Смерть може настати в найближчі 1-2 години після появи перших ознак отруєння.

Боліголов плямистий – рослина завдовжки 1 м з характерними темно-червоними плямами на нижній частині стебла. Його листя дещо нагадує листя петрушки, тому може помилково викотистовуватись в їжу. Якщо листя розтерти в руці можна почути характерний неприємний запах. Корінь боліголова – блідо-жовтого кольору, нагадує корінь петрушки. Отруєння супроводжується судомами, швидко розвивається загальна слабкість та смерть від паралічу дихання.

Чорна блекота – рослина вкрита дрібними клейкими ворсинками, квіти - брудного жовтого кольору з неприємним запахом, корінь – м’який, соковитий, на смак – кисло-солодкий. Всі частки рослини є отруйними. Листя блекоти помилково приймають за листя щавелю, а коріння – за клубні петрушки. Увагу дітей привертають коробочки з насінням, які нагадують макові зернята. Через 10-15 хвилин, а іноді декілька годин після вживання насіння з’являються характерні ознаки отруєння: зіниці розширюються та не реагують на світло, пересихає в роті, наростає збудження, починаються зорові галюцинції від яких хворий намагається втекти. Саме такий стан сильного збудження та потьмарення свідомості називають в народі «блекоти наївся». Після стану збудження виникає стійке бажання спати.

Красавка (беладонна) –бур’ян, росте уздовж доріг, полів, запущених ділянках землі. Високий стебель та широке пухнасте листя. Плоди – чорні ягоди, які нагадують дрібні вишні, солодкі на смак. Симптоми отруєння: сильне збудження, маячіння, потьмарення свідомості з’явлються через декілька хвилин після вживання ягід. Характерною ознакою є розширення зіниць та розлади зору. Для того, щоб отруїтись, достатньо з”їсти 3-4 ягоди.

Дурман – насіння цієї рослини викликають стан, схожий з отруєнням при вживанні блекоти та красавки. Рослина, висотою до 1,5 м має велике овальне листя та білі квіти, які за формою нагадують дзвіночок. Плоди дурману – яйцеподібні корбочки з великою кількістю колючок на верхівці – містять до 500 дуже отруйних зернят.

Вовче лико - його кущі ростуть в лісі. Він має яйцеподібне листя, темно-розові квіти та дуже отруйні ягоди. Навіть 10-12 ягід можуть викликати: запалення слизових оболонок рота, шлунка, кишечника, сечовивідних шляхів, згодом з’являється кривавий пронос, кров в сечі, судоми. Смерть настає в результаті ослаблення серцевої діяльності.

Також отруйними можуть бути: темно-червоного кольору соковиті ягоди декоративної рослини жимолость (козолист); круглі жовтогарячого кольору плоди конвалії; насіння рицини, яке нагадує боби чи фасоль; ягоди чорної бузини; кісточки калини; фіолетово-чорні ягоди крушини (жостер); смертельно небезпечне для життя листя та насіння кустарника тиса.

Зав. відділення організації  санітарно гігієнічних досліджень          Козовий В.С.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь