A A A K K K
для людей із порушенням зору
Офіційний сайт. Матеївецька сільська рада
e-mail: mateivoth@ukr.net	   тел. (03433) 9-21-97          графік роботи: пн-пт 8:00-17:15

26 квітня в Україні є Днем Чорнобильської трагедії

Дата: 26.04.2023 09:02
Кількість переглядів: 126

Фото без описуНа Чорнобильській атомній електростанції, 26 квітня 1986 року — планове виключення реактора, що тривало 20 секунд, здавалося звичайною перевіркою електрообладнання. Проте, через декілька секунд, в результаті різкого стрибка напруги стався вибух, в результаті якого в атмосферу викинуто велику кількість небезпечних для здоров’я людини радіонуклідів. Вибух був настільки потужним, що забруднення розповсюдилося на значні ділянки території України. За офіційними повідомленнями, відразу після катастрофи загинула 31 людина, а 600 000 ліквідаторів, які брали участь у гасінні пожеж і розчищенні, отримали високі дози радіації. Згідно з офіційними даними, радіоактивному опромінюванню піддалися майже 8400000 мешканців. 

     В результаті аварії стався викид в навколишнє середовище до 380 000 000 кюрі радіоактивних речовин, зокрема ізотопів урану, плутонію, йоду-131, цезію-134, цезію-137, стронцію-90. Загальна площа радіаційного забруднення України склала 50 тисяч квадратних кілометрів в 12 областях.  
Аварія на Чорнобильській АЕС стала одним з похмурих символів трагедії, до якої може призвести техногенна катастрофа. 
     За Міжнародною шкалою ядерних подій Чорнобильська аварія оцінюється по максимальному 7 рівню і характеризується як така, що нанесла «важкі наслідки для здоров’я людини та для навколишнього середовища». Трагедія забрала життя тисячі людей, стала причиною багатьох, переважно онкологічних захворювань, принесла величезний збиток для навколишнього середовища і, в кінцевому результаті вплинула навіть на хід історії. Жахливі наслідки цієї трагедії відчуваються досі.
     В Україні триває повномаштабна війна. Запоріжська АЕС, найбільша атомна станція в Європі, з 4 березня 2022 року захоплена російськими окупантами, відтоді на майданчику станції загарбники розміщують військову техніку та боєприпаси, обстрілюють прилеглу територію, некоректно експлуатують обладнання ЗАЕС. Окупанти шантажують Україну та світ, фактично використовуючи 6 реакторів та працівників як заручників, що являється явним ядерним тероризмом. 

ПАМЯТКА ДІЇ НАСЕЛЕННЯ ПРИ ВИНИКНЕНІ РАДІАЦІЙНОЇ/ЯДЕРНОЇ АВАРІЇ

     Перебуваючи на вулиці, негайно захистіть органи дихання хусткою (шарфом). Прийшовши додому, помістіть верхній одяг та взуття у пластиковий пакет, прийміть душ. Закрийте вікна та двері. Увімкніть телевізор та радіоприймач для отримання додаткової інформації про аварію. 
    Загерметизуйте вентиляційні отвори, щілини на вікнах (дверях) і не підходьте до них без потреби. Зробіть запас води у герметичних ємностях. Відкриті продукти загорніть у поліетиленову плівку та помістіть у холодильник (шафу). Для захисту органів дихання використовуйте респіратор, ватно-марлеву пов’язку або підручні вироби з тканини, змочені водою для підвищення їх властивостей, що фільтрують.
     При отриманні вказівок через ЗМІ проведіть йодну профілактику, приймаючи протягом 7 днів по одній таблетці (0,125 г) йодистого калію, а для дітей віком до 2-х років – частина таблетки (0,04 г). За відсутності йодистого калію використовуйте йодистий розчин: три-п’ять крапель 5% розчину йоду на склянку води, дітям до 2-х років – одну – дві краплі, запиваючи чаєм, соком або водою. 
       Для попередження або ослаблення впливу на організм радіоактивних речовин дійте так:
•    виходьте з приміщення лише у разі потреби, використовуючи при цьому респіратор, плащ, гумові чоботи та рукавички;
•    на відкритій місцевості не роздягайтеся, не сідайте на землю і не куріть, виключіть купання у відкритих водоймах та збирання лісових ягід, грибів;
•    територію біля будинку періодично зволожуйте, а в приміщенні щодня проводьте ретельне вологе прибирання із застосуванням миючих засобів;
•    перед входом до приміщення вимийте взуття, витрусіть та почистіть вологою щіткою верхній одяг;
•    воду вживайте лише з перевірених джерел;
•    ретельно мийте перед їжею руки і полощіть рот 0,5% розчином питної соди.

    Дотримання цих рекомендацій допоможе уникнути променевої хвороби і негативного впливу на організм внаслідок впливу іонізуючого випромінення.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь