Повідомлення про наміри отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами цеху хлібобулочних виробів Фізичної особи-підприємця Самуляк Любові Іванівни

Дата: 28.07.2023 13:29

Повідомлення про наміри отримати дозвіл на викиди

забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами

цеху хлібобулочних виробів

Фізичної особи-підприємця Самуляк Любові Іванівни

Повне найменування суб’єкта господарювання: Фізична особа-підприємець Самуляк Любов Іванівна

Скорочене найменування суб’єкта господарювання: ФОП Самуляк Любов Іванівна

Ідентифікаційний код з ЄДРПОУ або ідентифікаційний номер фізичної особи за ДРФО: 2926818900

Найменування проммайданчика: Цех  хлібобулочних виробів

Місцезнаходження суб’єкта господарювання, контактний номер телефону, адресу електронної пошти суб’єкта господарювання: 78267, Івано-Франківська обл., Коломийський р-н., с. Матеївці, вул. Макаренка, буд. 2, samulyak.taras@gmail.com, +380676728936

Місцезнаходження об’єкта/проммайданчика: 78268, Івано-Франківська обл., Коломийський р-н, с. Перерів, вул. Млинська, 4-6

Мета отримання дозволу на викиди: надання права експлуатувати об’єкт, з якого надходить в атмосферне повітря забруднюючі речовини або їх суміші, за умови дотримання встановлених відповідних нормативів гранично допустимих викидів та вимог до технологічних процесів у частині обмеження викидів забруднюючих речовин протягом визначеного в дозволі терміну.

Відомості про наявність висновку з оцінки впливу на довкілля: висновок відсутній, оскільки об´єкт не підпадає під дію Статті 3 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля».

Загальний опис об’єкта: Фізична особа-підприємець Самуляк Любов Іванівна порушує клопотання про видачу дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами цеху хлібобулочних виробів. Викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря відбуваються при спалюванні пелет, природного газу, випіканні та остиганні продукції, а також при роботі дизельного генератора. Джерелами викидів є  димова труба котла Daub,  димові труби печей на пелетах Miwe Roll in (1),(2),(3) та газової печі Miwe Roll in, вентиляційні труби печей та приміщення остигання і зберігання продукції, а також труба дизельного генератора Olympian GEP-110-2.

Річне споживання твердого палива (пелети) становить 84 т/рік.

Річне споживання природного газу становить 82 м3/рік.

Річне споживання дизельного палива (для генератора) становить 5 т/рік.

Річне споживання борошна становить 55 т/рік.

Найближча житлова забудова розташована  на відстані  52 м від проммайданчика.

Відомості щодо видів та обсягів викидів:

На території цеху хлібобулочних виробів фізичної особи-підприємця Самуляк Любові Іванівни виявлено 15 стаціонарних джерел викиду забруднюючих речовин.

Під час спалювання пелет, природного газу, дизельного палива, випікання продукції, остигання і зберігання продукції, зберігання борошна утворюються забруднюючі речовини та парникові гази, а саме:

- оксид вуглецю - 0,179918 т/рік

- оксиди азоту (у перерахунку на діоксид азоту) [NO+NO2], -  0,246575 т/рік

- суспендовані тверді частинки недиференційовані за складом - 0,128625 т /рік

- метан - 0,001457846 т/рік

- вуглецю діоксид - 124,8819 т/рік

- азоту (1) оксид [N2O] - 0,0021252856 т/рік

- спирт етиловий (неметанові леткі органічні сполуки (НМЛОС)) - 0,2466 т/рік

- оцтова кислота - 0,025345 т/рік

- ацетальдегід - 0,004384 т/рік

- акролеїн – 9,3Е-8 т/рік

- аміак - 0,00004 т/рік

- бенз(а)пірен - 0,00000015 т/рік

- діоксид сірки - 0,0035 т/рік

- неметанові леткі органічні сполуки (Вуглеводні граничні С1219) - 0,016885 т/рік

Дані речовини відводяться в атмосферу через димові труби печей та вентиляційні труби приміщення.

Заходи щодо впровадження найкращих існуючих технологій виробництва. Заходи щодо впровадження найкращих існуючих технологій виробництва для 3 групи згідно Наказу Міністерства екології та природних ресурсів № 348 від 30.10.2014 року не надаються.

Перелік заходів щодо скорочення викидів забруднюючих речовин. Перелік заходів щодо скорочення викидів забруднюючих речовин для 3 групи згідно Наказу Міністерства екології та природних ресурсів № 348 від 30.10.2014 року не надаються.

Дотримання виконання природоохоронних заходів щодо скорочення викидів. Нормативи граничнодопустимих викидів дотримуються, тому природоохоронні заходи для їх досягнення не передбачені.

Відповідність пропозицій щодо дозволених обсягів викидів законодавству. Викиди забруднюючих речовин відповідають вимогам Наказу Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 27.06.2006 р. №309 та Наказу Міністерства екології та природних ресурсів України від 10.05.2002 р. № 177.

Зауваження та пропозиції громадських організацій та окремих громадян щодо видачі дозволу на викиди для суб’єкта господарювання направляти в Івано-Франківську обласну державну адміністрацію за адресою: 76014, Івано-Франківська обл., місто Івано-Франківськ, вул. Грушевського, буд. 21, e-mail: oda@if.gov.ua.

Строки подання зауважень та пропозицій: протягом 30 календарних днів з дати публікації в друкованих ЗМІ