Стара, нова хвороба

Дата: 02.11.2023 11:43

Фото без описуГострий гепатит А або хвороба Боткіна в минулому, нагадала про себе спалахом у Вінницькій області. За офіційними даними з середини жовтня там захворіло більше 250 осіб.  Дану хворобу викликає специфічний вірус, що передається від людини до людини через забруднену воду, харчові продукти, рідше через прямий контакт. Хвороба відноситься до так званих хвороб мандрівників та має 2 особливості:

• перша  -  в більшості легкий перебіг, особливо в дитячому віці;
  • друга  -  хворий найбільш заразний коли ще у нього відсутні будь-які симптоми.

Поражає вірус в основному печінку, тому основними симптомами хвороби є: пожовтіння шкірних покривів чи слизових, світлий кал та сеча кольору пива, а також різного роду диспептичні явища (рвота, діарея іт.д.). Хворіє людина за життя – один раз.

На території обслуговування нашого відділу випадків гепатиту А  не реєструвалося вже протягом двох останніх років, а тому більшість, особливо молодого населення, є сприйнятливим до гострого вірусного гепатиту А.

Дотримання гігієни рук, вживання безпечних харчових продуктів і води  запобігає виникненню хвороби. Ще один із ефективних засобів – вакцинація. На жаль, дана вакцина не  включена до календаря щеплень, як обовязкова, а може закуповуватись у аптеках тільки за власні кошти.

Тож дотримуйтесь правил гігієни, а також вакцинуйтесь, особливо коли відвідуєте території, де реєструється гепатит А. Хворобу краще попередити ніж лікувати.

Лікар-епідеміолог  відділення епідеміологічного нагляду  (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань  Коломийського районного відділу ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ» - Дмитро Андрушко