Про гарячку Західного Нілу
Дана хвороба входить у групу «особливо небезпечних» інфекцій, яка в основному передається від птахів до людини через укуси комарів. На сьогоднішній день немає зареєстрованих випадків передачі цієї хвороби від людини до людини. У тяжких випадках гарячка Західного Нілу супроводжується грипоподібним станом, що характеризується підвищенням температури, симптомами запалення мозку чи його оболонок, аж до розладів свідомості і паралічів, змінами з боку лімфатичної системи та шкіри. Має літньо-осінню сезонність. Частіше нею хворіють жителі, що проживають біля водних об’єктів, любителі полювання, лісники, працівники птахоферм, звідки ще одна назва - «качина лихоманка».
На сьогоднішній день хвороба в основному розповсюджена в багатьох країнах Африки, Азії, Північної та Центральної Америки. Трапляються випадки цієї хвороби і на території нашої країни. Так протягом цього року, станом на 15.08.2024, зареєстровано - 19 випадків.
Щоб уберегтися від гарячки Західного Нілу, в ендемічних регіонах проводять заходи, направлені на зниження чисельності комарів в основному це осушення боліт. В той же час для індивідуальної профілактики застосовують захисний одяг, сітки на вікнах, засовби для відлякування комах. Специфічного лікування хвороби не існує. Вакцина для запобігання захворювання людей також ще не розроблена.
Будьмо обізнаними, а значить захищеними!