До відома населення та роботодавців!

Постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236 "Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" (зі змінами), визначено перелік обмежувальних заходів на період встановленого карантину.

14:01:40 25.11.2021

Водно-нітратна метгемоглобінемія у дітей, профілактика

Водно-нітратна метгемоглобінемія у дітей, профілактика. Постійний контроль Коломийським районним центром ДУ «Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» за якістю криничної води та каптажів на території  району свідчить, що в багатьох джерелах нецентралізованого водопостачання перевищено норми вмісту нітратів. Вживання води з перевищенням у ній норми вмісту нітратів (понад 50 мг/дм3)  становить небезпеку для здоров‘я людини й викликає захворювання водно-нітратною метгемоглобінемією. Згадана хвороба (її ще називають – токсичний ціаноз), як правило, діагностується в дітей раннього віку при штучному вигодовуванні, коли суміш готують на криничній воді з перевищеними нормами нітратів і нітритів.

13:51:01 23.09.2021